Jakie są korzyści z Aloe Vera?

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Aloe Vera to popularna roślina lecznicza, której ludzie używali od tysięcy lat.

Aloe Vera lub Aloe Barbadensis, to gruba, krótkofalowa roślina, która jest taka, że ​​jest to roślina z krótkim pstrzenionym przechowuje wodę w liściach. Najbardziej znany jest z leczenia urazów skóry, ale ma także kilka innych zastosowań, które mogą potencjalnie przynieść korzyści zdrowia.

W tym artykule zawiera osiem potencjalnych korzyści zdrowotnych aloesu. Obejmuje również niektóre ryzyko związane z użyciem.

1. Zawiera zdrowe związki roślinne

Przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny i spożywczy szeroko wykorzystują Aloe Vera, a roślina ma szacunkową roczną wartość rynkową wynoszącą 13 miliardów dolarów na całym świecie.

ALOE Vera jest znana dla jego grubych, spiczastych i mięsistych zielonych liści, które mogą rosnąć do około 12–19 cali (30–50 centymetrów) o długości.

Każdy liść zawiera śluzową tkankę, która przechowuje wodę, a to czyni TEM liści grube. Ta tkanka wypełniona wodą jest „żelem”, który ludzie kojarzą się z produktami Aloe Vera.

Żel zawiera większość korzystnych bioaktywnych związków w roślinie, w tym witaminy, minerały, aminokwasy i przeciwutleniacze.

2. Ma właściwości przeciwutleniające i przeciwbakteryjne

przeciwutleniacze są ważne dla zdrowia. Żel Aloe Vera zawiera silne przeciwutleniacze należące do dużej rodziny substancji znanych jako polifenole.

Te polifenole, wraz z kilkoma innymi związkami w aloe Vera, pomagają hamować wzrost niektórych bakterii, które mogą powodować infekcje u ludzi.

Aloe Vera jest znana z właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i antyseptycznych. Jest to część tego, dlaczego może pomóc w leczeniu ran i leczenia problemów ze skórą.

3. Przyspiesza gojenie się https://harmoniqhealth.com/pl/rhino-gold-gel/ ran

Ludzie najczęściej używają aloe Vera jako miejscowego leku, wcierając go do skóry, zamiast go spożywać. W rzeczywistości ma długą historię stosowania w leczeniu ran, a zwłaszcza oparzeń, w tym oparzeń słonecznych.

Farmakopeia Stanów Zjednoczonych opisują preparaty aloesowe jako ochronę skóry już w latach 1810–1820.

Badania sugerują, że jest to skuteczne leczenie miejscowe dla oparzeń pierwszego i drugiego stopnia.

Na przykład przegląd badań eksperymentalnych wykazał, że Aloe Vera może skrócić czas gojenia się o około 9 dni w porównaniu z konwencjonalnymi lekami. Pomogło także zapobiec zaczerwienieniem, swędzeniem i infekcjami.

Dowody na Aloe Vera, które pomogą wyleczyć inne rodzaje rany, są niejednoznaczne, ale badania są obiecujące.

4. Zmniejsza płytkę zębową

Rozkład zębów, a choroby gumy są bardzo powszechnymi problemami zdrowotnymi. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania tym warunkom jest zmniejszenie gromadzenia się płytki nazębnej lub biofilmów bakteryjnych na zębach.

W badaniu płukania jamy ustnej z udziałem 300 zdrowych osób, naukowcy porównali 100% sok z czystego aloe vera sok Ze standardowym składnikiem płukania jastieru chlorheksydyny.

Po 4 dniach użycia płukanie jamy ustnej wydawało się być tak samo skuteczne jak chlorheksydyna w zmniejszaniu płytki zębowej.

Inne badanie wykazało podobne zalety ujścia aloesu spłukiwane przez okres 15–30 dni.

Aloe Vera skutecznie zabija bakterię produkującą płytkę streptococcus w jamie ustnej, a także drożdżowe Candida albicans.

5. Pomaga leczyć rany raków

Wiele osób doświadcza wrzodów jamy ustnej lub ranek w pewnym momencie ich życia. Zwykle tworzą się pod wargą, w jamie ustnej i trwają przez około tydzień.

Badania wykazały, że leczenie Aloe Vera może przyspieszyć gojenie wrzodów. W 7-dniowym badaniu z udziałem 180 osób z nawracającymi wrzodami jamy ustnej zastosowanie łatki aloesu do tego obszaru skutecznie zmniejszało wielkość wrzodów.

Jednak nie przewyższyło konwencjonalnego obróbki owrzodzenia: Kortykosteroidy.

W innym badaniu żel Aloe Vera nie tylko przyspieszył gojenie wrzodów ust, ale także zmniejszyło ból z nimi.

6. Zmniejsza zaparcia

Aloe Vera może również pomóc w leczeniu zaparć.

tym razem to lateks, a nie żel, zapewnia korzyści. Lateks jest lepką żółtą resztą obecną tuż pod skórą liścia.

Kluczowym związkiem odpowiedzialnym za ten efekt nazywa się Aloin lub Barbaloin, który ma dobrze ugruntowane działanie środków przeczyszczających.

<

<

<

<

<

P> Jednak ludzie wzbudzili obawy dotyczące bezpieczeństwa z częstym stosowaniem. Z tego powodu Aloe Latex nie był dostępny w USA jako lek bez recepty od 2002 r.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, Aloe Vera nie wydaje się skuteczna w stosunku do innych warunków trawiennych, takich jak inne warunki trawienne, takie jako zespół jelita drażliwego lub zapalny jelit. Dowiedz się więcej tutaj.

7. Może poprawić skórę i zapobiegać zmarszczkom

Istnieją pewne wstępne dowody sugerujące, że miejscowy żel aloesowy może spowolnić starzenie się skóry.

W badaniu z 2009 r. W sprawie 30 kobiet w wieku powyżej wieku Z 45, przyjmując doustny żel aloesowy zwiększył produkcję kolagenu i poprawę elastyczności skóry w ciągu 90 dni. Recenzje

Sugerują również, że aloes może pomóc skórze zatrzymać wilgoć i poprawić integralność skóry, co może skorzystać z suchego Warunki skóry.

Przeczytaj więcej o działaniu Aloe Vera na skórę tutaj:

  • Aloe Vera dla trądziku
  • Aloe dla łuszczycy
  • Aloe dla egzemy

8. Obniża poziom cukru we krwi

Ludzie czasami używają Aloe Vera jako lekarstwa na cukrzycę. Wynika to z faktu, że może to zwiększyć wrażliwość na insulinę i pomóc poprawić zarządzanie cukrem we krwi.

Na przykład przegląd ośmiu badań wykazał, że Aloe Vera może przynieść korzyści dla osób z warstwą przedcukrzycą lub cukrzycą typu 2 ze względu na jego wpływ na wpływ Kontrola glikemiczna.

Jednak jakość istniejących badań nie jest idealna, więc naukowcy nie zalecają obecnie używania aloe Vera w tym celu.

ryzyka

Aloe Vera to bezpieczne lekarstwo z kilkoma znanymi skutkami ubocznymi.

Narodowe Centrum Zdrowia Uzupełniającego i Integracyjnego (NCCIH) twierdzi, że zastosowanie aktualne jest prawdopodobnie bezpieczne.

To powiedziawszy, doustne stosowanie aloesu może powodować skurcze żołądka lub biegunkę ze względu na jego efekty przeczyszczające. Pojawiły się również pewne doniesienia o uszkodzeniu wątroby związanych z długoterminowym używaniem suplementów Aloe Vera.

NCCIH zgłasza również, że nieokoloryzowany ekstrakt z całego liści z aloe Vera wydaje się być związany z ryzykiem raka u szczurów.

Podsumowanie

Aloe Vera ma zakres zakresu Właściwości terapeutyczne, zwłaszcza jako maść dla skóry i dziąseł.

Ludzie mogą używać żelu aloesowego aloesu lub zabrać go bezpośrednio z liścia rośliny aloesowej. Sok aloesowy ma różne zastosowania do żelu aloesowego.

Opcje ustne powinny zawierać odchwycony ekstrakt z całego liści z aloesu, aby zminimalizować ryzyko.

Osoba powinna zawsze porozmawiać z lekarzem przed użyciem produktów aloesowych w celu leczenia stanu.

Kupuj produkty aloe vera

Różne produkty aloesowe są dostępne do zakupu w sklepach ze zdrową żywnością lub online :

  • Aloe Vera Gel
  • sok aloe vera
  • suplementy aloe vera
  • Aloe Vera Oil
  • Aloe proszek
  • Nutrition/Diet
  • Medycyna komplementarna/medycyna alternatywna

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i losowania Tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents