Odošlite informácie o rase a etnickom pôvode pre každého očkovaného pacienta.

„Väčšina našich zamestnancov to chce prijať a netrpezlivo čakajú, až na nich príde rad,“ povedala Riceová pre The Desert Sun.

V Desert Regional Medical Center v Palm Springs a nemocnici JFK Memorial Hospital v Indio „napreduje“ viac zdravotníckych pracovníkov, keďže očkovanie pokračuje, povedal hovorca nemocníc Todd Burke. Povedal, že nezrátali počet zamestnancov, ktorým bola vakcína ponúknutá, a odmietli ju, ak existuje.

Saruwatariová povedala, že v celom okrese dúfala vo „väčšiu spotrebu“ vakcíny, ale „dúfajme, že keď budeme pokračovať v postupe medzi jednotlivými úrovňami, prinútime viac ľudí, aby sa cítili pohodlne a aby vakcínu podstúpili“.

„Starostlivosť teraz musí byť na prídely“: Nárast COVID-19 v Los Angeles ničí nemocnice

Kalifornia: Takmer polovica najviac zasiahnutých nemocníc v krajine je v Golden State

V celej krajine rastie dôvera vo vakcínu COVID-19, ukazuje analýza USA TODAY z desiatok prieskumov verejnej mienky a vedeckých prác.

Predstavte si život bez bolesti kĺbov – s naším doplnkom je to možné. Začnite ešte dnes na https://hondrostrong-website.com/sk/ .

Prieskumy uskutočnené v posledných týždňoch ukazujú, že takmer 60 % respondentov uviedlo, že by dostali vakcínu proti COVID-19, čo je nárast oproti 1 z 2 opýtaných Američanov v septembri.

Nie je známe, aké percento populácie musí dostať vakcínu, aby vymizlo COVID-19. Ale zvýšená ochota dostať vakcínu predstavuje pozoruhodný obrat predchádzajúcich trendov a prichádza v kľúčovom období pandémie, ktorá si len v Kalifornii vyžiadala viac ako 27 000 životov.

"Ako verejné zdravie si želáme, aby každý dostal vakcínu, ale je to individuálna voľba," povedal Saruwatari. "Našou úlohou je len poskytnúť vzdelanie a pomôcť ľuďom urobiť pre nich tú najlepšiu voľbu."

Dodala: "Vakcína funguje najlepšie, keď ju užíva väčšina populácie."

Logistické výzvy bránia zavádzaniu štátu

V celej krajine je tempo imunizácie pomalšie, ako sa plánovalo, kvôli logistickým prekážkam a rozdielnym prístupom v jednotlivých štátoch a okresoch. Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v pondelok uviedlo, že bolo podaných takmer 4,6 milióna dávok.

Aj keď Newsom uznal, že Kalifornia sa musí polepšiť, guvernér sa snažil posunúť určitú zodpovednosť za pomalé zavádzanie, pričom poznamenal, že „vakcíny nedostanú magicky do nejakého štátneho zariadenia“.

Dr. Mark Ghaly, tajomník Kalifornskej agentúry pre zdravie a ľudské služby, uviedol, že počet dávok, ktoré miestne zdravotnícke jurisdikcie dostanú po získaní prídelu od federálnej vlády, určuje štát. Vakcína sa potom posiela priamo subjektom, ako sú nemocnice alebo miestne úrady verejného zdravotníctva. Spoločnosť Pfizer distribuuje svoju vakcínu priamo, zatiaľ čo Moderna využíva farmaceutickú spoločnosť McKesson ako sprostredkovateľa, čo spočiatku viedlo k pomalej komunikácii, uviedol Newsom.

Kalifornia pracuje na rozšírení zoznamu miest, kde sa môže vakcína distribuovať, aby zahŕňal lekárne, kliniky a zubné ambulancie.

Zatiaľ čo štát sa chce uistiť, že nikto nebude predskakovať v rade, Newsom povedal, že chce poskytovateľom poskytnúť flexibilitu pri distribúcii dávok ľuďom, ktorí nie sú na zozname priorít, ak existuje riziko, že dávky budú plytvať.

„Tvrdo pracujeme na tom, aby sme sa uistili, že 100 % toho, čo dostaneme, dostaneme čo najrýchlejšie,“ povedal Ghaly.

Do tejto kategórie patrí aspoň jeden miestny poskytovateľ zdravotnej starostlivosti; Desert Oasis Healthcare, ktorá prevádzkuje kliniky v údolí Coachella, má mrazničky špeciálne navrhnuté na manipuláciu s vakcínami COVID-19. Zatiaľ čo niektorí z jeho pracovníkov boli imunizovaní, nemá zelenú na distribúciu dávok.

Brian Hodgkins, výkonný viceprezident pre klinické operácie, sa pýtal, prečo sa pri distribúcii vakcíny spoliehajú iba nemocnice.​

"Sme pripravení to urobiť a ak nám niekto odovzdá veľa vakcín, sme pripravení to urobiť," povedal Hodgkins.

Okrem mrazničiek má Desert Oasis „veľa chladničiek na manipuláciu s akoukoľvek inou vakcínou, ktorá bude dostupná v USA,“ povedal Hodgkins, ako aj tímy COVID-19, ktoré urobili inventúru skupín pacientov vo svojej sieti. najrizikovejšie a mali by sa uprednostniť.

"Máme pocit, že sme ako organizácia prehliadaní," povedal Hodgkins.

Saruwatari povedal, že Riverside County bol v kontakte s lekármi a klinikami komunitnej starostlivosti o tom, ako sa môžu zaregistrovať a zaregistrovať, aby sa stali poskytovateľmi vakcín. Proces zahŕňa schopnosť uchovávať vakcíny a mať zavedené postupy na vhodne zaobchádzanie s vakcínou. Subjekty mimo nemocnice musia byť schváleným poskytovateľom v kalifornskom imunizačnom registri a musia tiež podpísať zmluvu s poskytovateľom COVID-19 .

Medzi podmienky, ktoré musia byť splnené, patria:

 • Nahláste dávky COVID-19 podané do 24 hodín od podania miestnemu imunizačnému registru
 • Denne nahláste dávky COVID-19 v inventári na webovú stránku VaccineFinder .
 • Odošlite informácie o rase a etnickom pôvode pre každého očkovaného pacienta.

Podľa webovej stránky registra bola počiatočná registrácia do očkovacieho programu COVID-19 pozvaná len z dôvodu obmedzených dodávok vakcíny.

Uprednostnením nemocničných pracovníkov pri distribúcii vakcín Saruwatari povedal, že Riverside County je v súlade s národnými a štátnymi odporúčaniami.

"Musela existovať určitá úroveň priorít," povedala a poznamenala, že pracovníci nemocníc akútnej starostlivosti sú v jednom z najrizikovejších povolaní a v niektorých prípadoch musia byť zapojení aj do vykonávania invazívnych postupov.

Hovorkyňa okresu Riverside Brooke Federico uviedla, že zdravotníci očakávajú, že tento týždeň oznámia „presnejšie časové rámce“ na distribúciu vakcín medzi pracovníkmi na klinikách komunitnej zdravotnej starostlivosti, kanceláriách primárnej starostlivosti a na miestach urgentnej starostlivosti.

EMT, zdravotníci, ktorí teraz dostávajú vakcínu

Zamestnanci okresu Riverside sa minulý týždeň stretli s vedúcimi nemocnice, povedal Saruwatari, a prišli s plánom na rýchle a efektívne použitie zvyškov vakcín.

Nemocnice tiež očkujú pohotovostných lekárov a zdravotníkov, ktorí prevážajú pacientov s COVID-19 na pohotovostné oddelenia, povedala.

"Zaočkujte ich, kým sú tam, vakcínou, ktorú majú (nemocnice)," povedala. "Týmto spôsobom nič neplytváme a stále zostávame v štruktúre úrovní, neposkakujeme vpred a nepoužívame vakcínu spôsobom, na ktorý sa zatiaľ nemá."

Saruwatari povedala, že ešte nedostala údaje o počte EMT a zdravotníkov, ktorí prijali vakcínu.

Kraj plánuje masové očkovanie od stredy pre ľudí v štátnej kategórii fázy 1A, povedal Saruwatari. Táto skupina zahŕňa kohokoľvek z prvej úrovne, ktorý ešte nebol očkovaný, okrem tých, ktorí sú v nasledujúcich dvoch úrovniach:

 • komunitných zdravotníckych pracovníkov
 • Laboratórni pracovníci a pracovníci v zariadeniach okamžitej starostlivosti
 • Domáce zdravie a podporné služby v domácnosti
 • Kliniky verejného zdravia, primárnej starostlivosti a komunitnej starostlivosti
 • Naliehavá starostlivosť
 • Špecializované kliniky
 • Ambulancie zubného a ústneho zdravia
 • Lekárne
 • Zádušné služby

Kliniky budú vyžadovať registráciu a tí, ktorí budú očkovaní, budú musieť poskytnúť doklad totožnosti a fázovú klasifikáciu. Lekárom alebo klinikám, ktoré už boli schválené ako poskytovatelia imunizácie, môže byť týmto úradom a centrám pridelený určitý počet dávok, ktoré budú podávať samotným zdravotníckym pracovníkom a iným kvalifikovaným zamestnancom na mieste.

"Cieľom je dať ich zaočkovať do 10 dní," povedal Saruwatari.

Potom, keď kraj dostane viac pridelených vakcín – zásielky neurčitých množstiev sa očakávajú týždenne – začne očkovať tie vo fáze 1B. Táto skupina zahŕňa:

 • Pracovníci v poľnohospodárstve, výrobe a potravinách
 • Učitelia, zamestnanci škôl a poskytovatelia starostlivosti o deti
 • Personál činný v trestnom konaní
 • Pracovníci americkej poštovej služby
 • Pracovníci verejnej dopravy
 • Pracovníci v baliacich a distribučných centrách potravín
 • Zdravotnícky personál nezahrnutý do fázy 1A
 • Ľudia vo veku 75 rokov a starší a ľudia so základnými ochoreniami, ktorí sú vystavení vysokému riziku závažných ochorení

Kliniky nebudú otvorené pre širokú verejnosť.

"Keď budeme mať dostatok vakcíny na pokrytie tých vo fáze 1A, môžeme otvoriť fázu 1B," povedal Saruwatari. "Záleží na dostupnosti vakcíny a tiež na personálnom zabezpečení."

Očakáva sa, že EMT, zdravotníci, študenti ošetrovateľstva a ďalší v medicínskom priemysle doplnia personál pre budúce očkovania.

"Nechceme zdržovať prechod do fázy 1B a ďalej," povedal Saruwatari. "Ak ľudia nevyužijú tieto príležitosti, potom budeme pokračovať."

Jednotlivci z fázy 1A, ktorí predtým odmietli vakcínu alebo ktorí ju nemohli dostať z akéhokoľvek iného dôvodu, budú môcť aj po prechode okresu do ďalšej fázy, povedal Saruwatari.

Rebecca Plevin, Nicole Hayden a Maria Sestito sú reportérky The Desert Sun.

Coachella Valley: Prípady doteraz

Tu je rozpis mesta a komunity s aktuálnym počtom prípadov a úmrtí:

 • Cathedral City: 4 857 prípadov, 55 úmrtí a 3 418 uzdravených
 • Coachella: 5 797 prípadov, 47 úmrtí a 4 381 uzdravení
 • Desert Hot Springs: 2 797 prípadov, 39 úmrtí a 1 965 uzdravení
 • Indian Wells: 140 prípadov, 5 úmrtí a 100 uzdravení
 • Indio: 8 554 prípadov, 122 úmrtí a 5 254 uzdravení
 • La Quinta: 2 257 prípadov, 30 úmrtí a 1 541 uzdravení
 • Palmová púšť: 2 640 prípadov, 72 úmrtí a 1 840 uzdravení
 • Palm Springs: 2 561 prípadov, 76 úmrtí a 1 811 uzdravení
 • Rancho Mirage: 664 prípadov, 25 úmrtí a 440 uzdravení
 • Neregistrované komunity: Bermudské duny: 420 prípadov, 5 úmrtí a 295 uzdravení; Desert Edge: 222 prípadov, 8 úmrtí a 133 uzdravení; Púštne palmy: 172 prípadov, 12 úmrtí a 105 uzdravení; Granát: 614 prípadov, 7 úmrtí a 428 uzdravení; Mekka: 831 prípadov, 14 úmrtí a 683 uzdravení; North Shore: 281 prípadov, 2 úmrtia a 243 uzdravených; Oáza: 652 prípadov, 6 úmrtí a 517 uzdravení; Sky Valley:125 prípadov, 2 úmrtia a 83 uzdravených; Tepelné: 345 prípadov, 4 úmrtia a 276 uzdravení; Tisíc paliem: 656 prípadov, 4 úmrtia a 473 uzdravení; Vista Santa Rosa: 222 prípadov, 2 úmrtia a 166 uzdravení
 • Kalifornia: 2 452 334 prípadov (+ 31 440) a 27 003 úmrtí (+ 368)

*Poznámka redakcie: Tento príbeh bol aktualizovaný o ďalší citát od Kim Saruwatari a titulok, ktorý objasňuje, že približne polovica zamestnancov nemocníc okresu Riverside odmieta vakcínu proti COVID-19.

Dočasné centrum na dodávku kyslíka bolo zriadené v západnom okrese Riverside, aby poskytovalo zmenšujúce sa zdroje používané na liečbu pacientov s COVID-19, keďže nemocnice v južnej Kalifornii naďalej zápasia s obrovským počtom pacientov.

Štát spolupracoval s oddelením núdzového manažmentu okresu Riverside na zriadení skladu kyslíka na pomoc dodávateľom kyslíka, ktorí „majú problém splniť vysoký dopyt miestnych nemocníc,“ povedal riaditeľ oddelenia Bruce Barton.

Sklad pozostáva z dvoch veľkých generátorov kyslíka, ktoré naplnia veľké nádrže používané v nemocniciach. Štát obsadí depo 24 hodín denne, aby naplnil kyslíkové nádrže.

Generátor kyslíka je navrhnutý tak, aby zostal, kým typickí dodávatelia kyslíka nedosiahnu aktuálny dopyt.

Aj keď sa depo nachádza v okrese Riverside, má pomôcť aj susedným okresom. Inland Empire ponúka centrálnu polohu v rámci južnej Kalifornie, regiónu s 11 okresmi, ktorý v súčasnosti funguje na 0 % dostupnej kapacity jednotky intenzívnej starostlivosti – a to už niekoľko týždňov.

Nárast COVID-19: Takmer polovica najviac zasiahnutých nemocníc v krajine je v Kalifornii

Vakcína: Polovica zamestnancov nemocníc okresu Riverside odmieta vakcínu proti COVID-19

V reakcii na to, že nemocnice sa dostali do krízového stavu, štát nasadil tímy technickej pomoci do okresov Los Angeles, Riverside, San Bernardino a San Joaquin. Súčasťou tejto pomoci je celoštátna kyslíková stratégia, ktorá má zabrániť vyčerpaniu zdrojov. Štát deklaroval zámer riešiť zásobovanie kyslíkom a zakročiť skôr, ako sa v nemocničnom systéme vyčerpajú zásoby.

Štát už tento týždeň nariadil nemocniciam s priestorom na prijímanie pacientov od iných, ktorí majú maximum na lôžkach JIS.

Objednávka, ktorá bude trvať tri týždne, by mohla viesť k preprave pacientov do severnej Kalifornie z južnej Kalifornie a poľnohospodárskeho San Joaquin Valley, kde bolo 14 okresom okamžite nariadené odložiť nepodstatné „a život neohrozujúce“ operácie s cieľom poskytnúť lôžka. .

Contents